Yeni gelişmeler, Apple’ın uzun süredir dedikoduları dolaşan AR/VR başlığının yakında geleceğine işaret ediyor

Apple’ın muhtemel AR/VR başlığını çevreleyen sızıntılar giderek daha fazla duyulmaya başlandı. Daha önceki bazı sızıntılar, cihazın realityOS isimli bir işletim sistemi ile çalışacağını söylüyordu. Ve şimdi, bu adı kaydetmek için yapılan ticari marka başvuruları ortaya çıktı.

Verge, Polygon ve Vox Media Podcast ağında tüketici ürün müdürü olan Parker Ortolani‘nin haberine göre, şu anda Realityo Systems LLC adlı bir şirkete ait olan “realityOS” adı için iki ABD ticari markası bulunuyor. Bunlar, bu şirketin sahip olduğu tek ticari markalar. Şirket hakkında başka bir bilgi de bulunmuyor.

Başvurular Aralık 2021’de yapılmış ve “bilgisayar donanımı, yazılımı, çevre birimleri ile bilgisayar ve video oyunlarının tasarımı ve geliştirilmesi” başlığını taşıyor: Ayrıca “giyilebilir bilgisayar donanımı“ndan özel olarak bahsediliyor.

Apple’ın yeni ürün lansmanlarından birkaç gün önce, adı daha önce duyulmamış başka şirketlerden marka transferi yapmak gibi bir ünü olduğu düşünüldüğünde, bu gelişmeler Apple’ın bir AR/VR cihazı ile ortaya çıkacağına işaret ediyor olabilir. Yalnızca birkaç gün önce, başlığın ve realityOS yazılımının Apple yönetim kuruluna gösterildiğine dair haberler yayılmıştı. Bu da Haziran ayında gerçekleştirilecek olan lansmanda ortaya çıkabileceği ihtimalini gösteriyor.

cevikmedya

ÇEVİK MEDYA https://www.buymeacoffee.com/hakancevik

Bu yazımız da ilginizi çekebilir;  LEGO Technic ile Gerçek Boyutuna Uygun İnşa Edilen Lamborghini Sián FKP 37 Modeli İstanbul’da!

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın