Qualcomm’un FastConnect teknolojisi, AMD Ryzen’li PC’lere geliyor: FastConnect nedir, ne işe tarayacak?

AMD Ryzen yongaları tarafından desteklenen dizüstü bilgisayarlar, Qualcomm ile yapılan yeni bir ortaklık sayesinde çok yakında WiFi hızında ciddi boyutta performans kazanabilir. Zira işlemci devi Qualcomm, FastConnect’i AMD Ryzen işlemcili bilgisayarlara getirdiğini duyurdu. Bu, Wi-Fi 6 ve 6E bağlantılarının yakında daha fazla cihazda kullanılabileceği ve 3.6 Gbps’e kadar indirme hızlarına erişebileceği anlamına geliyor.

Qualcomm FastConnect 6900’e sahip ilk seri işlemciler, AMD Ryzen PRO 6000 serisinden oluşacak. AMD’nin bu işlemcileri daha çok profesyonel kesim dizüstü bilgisayarlara sunulacak ve böylece profesyonel kullanımlarda yüksek hızda WiFi ihtiyacı karşılanacak.

AMD OEM Müşteri Bilgi İşlem Genel Müdür Yardımcısı Jason Banta, “Yüksek bant genişliğinde Wi-Fi yönetimi, kurumsal BT yöneticilerinin işletim sistemi çalışmıyorken bile sorunları tespit edip düzeltmeleri için önemli bir araçtır,” derken, yapılan basın duyurusunda bu işlemci ve FastConnect’e sahip olacak ilk bilgisayarlar olarak Lenovo ThinkPad Z Serisi ve HP EliteBook 805 Serisi’nin ismi geçiyor.

cevikmedya

ÇEVİK MEDYA https://www.buymeacoffee.com/hakancevik

Bu yazımız da ilginizi çekebilir;  Yol güvenliği için yapılabilecek 5 şey

ETİKETLER :

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın