PlayStation 4 sahiplerini üzecek haber: Yeni PlayStation 4 oyunları için yolun sonu göründü

PlayStation 5’in çıkmasıyla beraber artık PlayStation 4’ün pabucunun dama atılacağını düşünen PlayStation 4 sahipleri, Sony’nin yeni oyunlarını hem PS5 hem PS4 platformları için aynı anda piyasaya çıkarmasıyla rahat bir nefes almıştı. Ancak elbette bunun sonsuza kadar sürmeyeceği kesin. Sony’nin bir noktadan sonra PlayStation 4 desteğini kesmesi beklenirken, bunun tarihi muhtemelen 2025 olacak.

Sony’nin son hazırladığı brifingde, PlayStation 5, PC ve diğer platformlar için finansal beklentilerini detaylandıran şirket, ayrıca PS VR2 ile ilgili bilgileri de paylaştı. Buna göre PS VR2’nin piyasaya ilk çıktığında 20’den fazla oyuna sahip olacağı söylenirken, PS4 için gelecek oyunlarla ilgili net bir bilgi yok. Özellikle 2025 yılının işaret edildiği grafikte, PS4’e ait bir bölümün yer almaması, Sony’nin 2025 yılından sonra PS4 için yeni oyun duyurmayacağına yorumlanıyor.

2022 yılıyla ilgili grafikte pasta dağılımı PS5, PS4+PS5, PC ve Mobil kategorileri arasında yapılırken, 2025 yılı için yalnızca PS5, PC ve Mobil tarafına yer verilmiş. Bu da PS4 sahiplerinin 2025 yılından sonra yeni oyun oynayabilmek için PS5’e terfi etmeleri gerekebileceğini gösteriyor.

cevikmedya

ÇEVİK MEDYA https://www.buymeacoffee.com/hakancevik

Bu yazımız da ilginizi çekebilir;  Yeni asgari ücret zammı açıklandı

YORUMLAR

  1. Daha satın alamadan bu durumu görmek üzücü bir olay maalesef :c

Bir Cevap Yazın