2022 Yılında Çıkan ve Dikkat Çeken 10 Yeni Oyun

2022’de birçok firma yeni oyunla ve devam oyunları ile karşımıza çıktı, işte onlardan en çok dikkat çeken 10 yeni oyun makalemizi gelin hep beraber inceleyelim.

 

Dying Light 2 Stay Human

Aksiyon, korku, hayatta kalma ve rol yapma öğelerini içinde barındıran Dying light oyunun 2. devamı olan Stay human başarılı bir şekilde çıkış yaparak ilk oyunun üzerine çok şey katarak kendini ispatladı.
içersinde parkur ve aksiyon öğelerini bir arada bulunduran rol yapma ve hayatta kalma tabanlı, bir çok oyun severe hitap eden Dying light 2 Stay human 4 Şubat 2022 yılında çıktı.

Sifu


Aksiyon ve dövüş öğelerini içinde barındıran, Absolver’ın geliştirdiği bağımsız stüdyo Sloclap’ın yeni oyunudur.
içinde dövüş mekanikleri bulunan aksiyon temalı Sifu 8 Şubat 2022 yılında başarılı bir şekilde çıkmıştır.

Elden Ring

Fantastik, Aksiyon ve Rol yapma özellikleri sunan FromSoftware’ın geliştirdiği herkesin merakla beklediği Elder Ring 25 Şubat 2022 de çıktı.

Gran Turismo 7


Polyphony Digital tarafından geliştirilen ve Sony’nin PS4 ve PS5 e özel 4 Mart 2022 yılında çıkarttığı yeni bir yarış oyunudur.

Horizon Forbidden West


İçinde Aksiyon ve rol yapma öğeleriğin barındığı PS4 ve PS5 için yapılmış Guerrilla Games tarafından geliştirilen Sony tarafından yayınlanan aksiyon rol yapma oyunu 18 Şubat 2022 tarihinde piyasaya sürüldü.

Expeditions: Rome


Danimarkalı geliştirici Logic Artists tarafından geliştirilen ve THQ Nordic tarafından yayınlanan 20 Ocak 2022 yılında çıkan bir rol yapma oyunudur.

Life is Strange Remastered


Macera ve bulmaca oyunu olan Life İs Strange Remastered Deck Nine tarafından geliştirilen ve Square Enix tarafından yayınlanan 1 Şubat 2022 yılında çıkış yapmışdır.

Grid Legends


Yarış öğelerini içinde barındıran Grid Legends Codemasters tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından yayınlanan 24 Şubat 2022 tarihinde başarılı bir şekilde çıkış yapmıştır.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir;  En iyi 3 NFT çizim programı

Martha Is Dead


Macera, hayatta kalma ve korku öğelerini içinde barındıran LKA stüdyosu tarafından geliştirilen ve Wired Productions tarafından yayınlanan bağımsız korku oyunu 24 Şubat 2022 tarihinde çıkışını yapmıştır.

Vampire: The Masquerade – Swansong


Rol yapma, macera ve bulmaca oyunu olan Vampire: The Masquerade – Swansong Big Bad Wolf taradından geliştirilen ve Nacon firması tarafından yayınlanan vampir oyunu 19 Mayıs 2022 tarihinde çıkışını yapmıştır.

Bu yazımızda 2022 yılında çıkış yapan en çok dikkat çeken 10 oyunu listeledik, sizler de yorumlarda bu yıl çıkan en sevdiğiniz oyunları yazabilirsiniz. Bir sonra ki yazımızda görüşmek üzere.

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın