Undertale Oyun İncelemesi

Yüksek grafikli dev bütçeli oyunlara kafa tutan 8-Bit Piksellerden oluşan Undertale isimli oyunu gelin hep beraber inceleyelim.

tobyfox isimli oyun geliştiricisinin piyasaya sunduğu Undertale 500 Milyon dolar hasılat yaparak 2015 in en çok hasılat yapan oyunu olmuştu.

oyun dünyasında sağlam ve önemli bir yer edinen Undertale geniş kitlelere ulaşarak büyük bir başarı elde etti.

Peki Neydi Bu Oyunu Önemli Yapan?

Oyun piksel piksel olmasına rağmen oynanışı ve hikayesi açısından oldukça zengin bir oyundur. Bu da oyunu bazı iyi grafikli oyunlardan çok daha iyi yapıyor.

artı olarak oyunda tek final yerine 3 tane final bulunmaktadır

Undertale Oyun İncelemesi 9

Yukarıda da gördüğünüz gibi oyunun içinde çok fazla karakter var. Ben bu karakterlerden bazılarını aşağıya yazıyorum. İsteyen arkadaşlar inceleybilir.

Frisk

Undertale Oyun İncelemesi 10

Bizim oynadığımız karakter olan Frisk kırmızı kalp yani kararlılık (determination) anlamını taşıyan kalbe sahiptir.

Chara

Undertale Oyun İncelemesi 11

Oyunun belkide en önemli karakteri olan Chara bizim kötü son yaptığımızda içimize ruh tarzı bir şey olarak giren ve kalbimizi çalmaya çalışan bir karakterdir.

Sans

Undertale Oyun İncelemesi 12

Oyunun en zor boss’u olan Sans üzerimize kemik yağdırarak ün salan bir karakterdir. Papyrus’un kardeşi ve teori olarak W.D. Gaster’ın çocuğu olan Sans normal ve iyi sonlarda bizimle savaşa girmezken kötü sonda oyunun sonuna doğru bizimle zorlu bir savaş veriyor.

W.D. Gaster

Undertale Oyun İncelemesi 13

Oyunun en gizemli karakteri olan Wing Ding Gaster yani Sans ve Papyrus’un babası olarak düşündüğümüz ve DeltaRune evreninin kurucusu olan bu karakter oyunda bulmamız çok zordur.

Oyunun yerel dosyalarını açıp eğlence değerini 66 yapıp ve gerekli ayarları da yapıp oyunu açıyoruz ve karşımıza bir kapı çıkıyor o kapıya girdiğimizde karşımıza gaster çıkıyor fakat hiçbir etkileşime geçemiyoruz.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir;  Stardew Valley oyun incelemesi

Papyrus

Undertale Oyun İncelemesi 14

Oyunun tatlı karakterlerinden biri olan Papyrus Sans’ın kardeşidir ve tekrardan W.D. Gaster’ın çocuğudur.

Oyunda bizi mavi kalple tanıştıran karakter Papyrus’tur 3 sonuda yaparken görülür.

Flowey

Undertale Oyun İncelemesi 15

Oyunun sanki başta dost canlısıymış gibi gelen ama sonradan ne olduğunu anladığımız bir karakterdir. Normal sonun sonunda savaştığımız karakter flowey’in omega formudur onunda fotoğrafını aşağıya koyuyorum.

Undertale Oyun İncelemesi 16

Toriel

Undertale Oyun İncelemesi 17

Oyunun en cana yakın karakteri olan Toriel oyunun başında bizi Flowey’in gazabından kurtarıyor ve bizi evine götürüyor, turtamızı veriyor ve onun evinde kalmamızı istiyor. Eğer çıkmaya ısrar edersek savaşıyoruz burda kötü son yapıyorsanız tek vuruşta öldürürsünüz iyi sonda öldürmezsiniz. Normal sonda ise normal şekilde savaşırsınız.

Asgore

Undertale Oyun İncelemesi 18

Toriel’in eşi olan Asgore tüm sonlarda sağdaki Mercy yani Bağışlama butonunu kırıyor. İyi sonda Toriel bizi kurtarıyor. Normal sonda ve Kötü sonda ise öldürüyoruz.

Undyne

Undertale Oyun İncelemesi 19

Oyunda 2 farklı formu olan Undyne isimli karakter oyundaki bosslardan biridir. Oyunun kötü sonunda oyunun en zor savaşlarından biri olan undyne the undying savaşı normal sonda ve iyi sonda çok daha kolaydır.

Asriel

Undertale Oyun İncelemesi 20

Oyunun hikayesine önemli bir katkıda bulunan Asriel Toriel ve Asgore’un oğludur. Yıllar boyu Flowey in içinde hapsedilen Asriel Chara’nın en yakın arkadaşı olmakla birlikte iyi sonun en önemli bossudur.

cevikmedya

ÇEVİK MEDYA https://www.buymeacoffee.com/hakancevik

17 Ağustos 2022

Hollow Knight İnceleme

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın