iPhone 14 Pro’da hangi işlemci olacak? Yeni iddia, çok da şaşırtıcı şeyler söylemiyor…

iPhone 14 Pro modellerinin A16 Bionic işlemciyi kullanacağı iddia ediliyor. TSMC’nin mevcut 5nm işlem teknolojisine dayanan bu işlemcinin kullanılacağı iddiası, Tayvanlı işlemci üreticisi tarafından yayınlanan yol haritasına dayanarak ortaya atılmış durumda.

A16 Bionic çipinin üretim sürecinin, geçen yılki iPhone 13 ve iPhone 13 Pro modellerinde kullanılan A15 Bionic çipini üretmek için kullanılanla aynı olduğuna inanılıyor. Apple’ın, iPhone 14’ün lansmanından önce, belki de bu yılın Haziran ayında piyasaya çıkması beklenen yeni nesil MacBook Air modellerinde bulunan işlemci için de aynı işlem teknolojisini kullanacağı söyleniyor.

Bu iddia aslında çok da beklenilmeyen bir şey söylemiyor. iPhone 14 Pro modellerinde zaten A16 Bionic’in kullanılması kimse için sürpriz olmayacak. Ama konu iPhone 14’ün standart modelleri olduğunda işler karışabilir. Zira bazı kaynaklar, iPhone 14 için geçen yılın A15 Bionic işlemcisinden bahsetmeye devam ediyor. Başka bir deyişle, iPhone 14’ün Pro ve Pro olmayan modellerinde farklı işlemciler görmemiz söz konusu olabilir.

cevikmedya

ÇEVİK MEDYA https://www.buymeacoffee.com/hakancevik

Bu yazımız da ilginizi çekebilir;  Kısa süre sonra uzaya roket fırlatmaya hazırlanan Çin'e "sinyal bozucu" ile sabotaj mı yapıldı?

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın