Xiaomi Mi Smart Air Fryer Fritöz İncelemesi

Xiaomi Mi Smart Air Fryer Fritöz İncelemesi
Bilindiği üzere Türkiye’de air fryer olarak tercih edilebilecek birçok model mevcut. Bilmeyenler için air fryer hakkında bir tanımlama yapacak olursak; yemek pişirmek için kullanılan, fanlı ve yüksek ısılı elektronik bir pişiricidir.
Mottosu sağlıklı yemekler pişirmek olan air fryer ürünler içerisinden biz Xiaomi’nin Türkiye’deki tek modeli olan Xiaomi Mi Smart Air Fryer modelini sizler için mercek altına aldık. Gelin bu yazımızda, ürüne ait detayları ve bu ürünün tercih sebebi olup olmayacağı hakkındaki bilgileri beraber inceleyelim.
Xiaomi Mi Smart Air Fritöz Teknik Özellikleri
Ürünün teknik özelliklerine bakıldığında, ilk olarak 3.5 lt kapasitesi olduğundan biraz bahsedelim. Piyasadaki eşdeğer air fryer ürünlere kıyasla daha küçük ve estetik bir yapıya sahip. Ürün detaylarında “yağsız fritöz” ifadesinin yer alması sizi yanıltmasın çünkü ürün birçok çeşitli sebze ve ızgara çeşidini daha sağlıklı pişirmeniz için tasarlanmış. Motoru ise normal sıcaklık aralığındayken 1800 dev. / dk. hızda, yüksek sıcaklık aralığında ise 2600 dev. / dk. hızda dönüyor.
Xiaomi Mi Smart Air Fryer, çıkarılabilir haznesi ve 200 derece ısıya kadar kullanım olanağı veren bir ürün. Ağırlık olarak 3.5 – 4 kg aralığında bir ağırlığa sahip. Tüm fonksiyonları dokunmatik olan cihaz otomatik sistemi sayesinde pişirme sağlıyor. 1500 W güce sahip. Isı max 200 dereceye kadar çıksa da içerisindeki hava dolaşımı daha yüksek ısılara ulaşarak 360 derece dolaylarını bulmakta.
Xiaomi Mi Smart Air Fritöz Avantajları / Dezavantajları
Estetik ve şık görünümüyle tüm mutfaklara uyum sağlayabilen bir yapısı olan fritöz, boyut olarak da en küçük mutfaklarda bile kendine bir yer bulmayı başarıyor. Ürün 24 saat boyunca durmadan çalışabilme özelliğine sahip. İç kaplaması çift katmandan oluştuğu için herhangi bir yanma yapışma vb. sorun yaşatmadan yemek yapmanıza olanak sağlıyor.
Xiaomi Air Fryer Fritöz, dokunmatik ekranı ve özelleştirilebilir modu sayesinde istediğiniz özelliklerde ve ölçüde yemek yapmanızda yardımcı olur. Aynı zamanda yüzeyi aşınmalara karşı dayanıklı olarak geliştirilmiştir. Yemek yaparken pişme durumunun kontrolü tamamen sizin elinizdedir. Dokunmatik ekrandan bir zaman belirlemiş olsanız bile, emin olmadığınız her an pişirme sepetini kendinize doğru çekerek işlemi duraklatabilir, yemeğinizin durumunu kontrol edebilirsiniz.
Xiaomi bu ürünü tasarlarken iş hayatında aktif olan kullanıcıları da unutmamış. Yapmak istediğiniz yemeğin pişme saatini önceden ayarlayarak eve geldiğinizde size sunulmuş hazır ve sıcacık bir yemek keyfi yapmanız büyük kolaylık.
Manuel moduyla istediğiniz sıcaklığı ayarlamadığınız sürece, seçtiğiniz pişirme ürünü ve moduna göre kendi ayarlamasını yaparak da pişirme sağlamaktadır. Ürünü, Xiaomi uygulamasından takip etme özelliği ise ayrı bir kolaylık sağlıyor kullanıcılarına. Wifi bağlantılı bu fritöz, size sesini duyma şansınızın olmadığı mutfak harici bir yerdeyken bile uygulama üzerinden yemeğinizin piştiğinin haberini vererek hayatınızı kolaylaştırıyor.
Pişirmek istediğiniz ürünü, pişirme modunu ve sıcaklığını uygulama üzerinden ayarlayarak da uzaktan kontrol imkânıyla yemeğinizi rahatlıkla pişirebilirsiniz.
Bir de Xiaomi Mi Home uygulaması üzerinden incelediğinizde, içerisinde bir sürü farklı tariflerin yer aldığı bir bölüm göreceksiniz. 100’ün üzerinde tarif barındıran uygulaması, hem ilk kez kullanacak olanlar için kolaylık niteliği taşıyor, hem de yeni tariflerle fritözünüzü daha verimli kullanmanıza olanak sunuyor. Fritözünüzde bu sayede hangi gıdayı ne şekilde pişirmeniz gerektiğini daha iyi kavramanız mümkün.
Ürünün esas amacı, bilindiği üzere çok az yağ ve ya hiç yağ kullanmadan istediğiniz yemeği yapma imkânını size sunması. Bildiğiniz gibi daha dengeli beslenmek günümüzde sağlık açısından en çok ihtiyaç duyulan konu. Bunu göz önünde bulundurarak air fryer ürünlerin tercih sebebi olması kaçınılmaz. Xiaomi’yi diğer marka ve muadillerden ayıran en önemli fark, az önce bahsettiğimiz uygulama üzerinden ve uzaktan kontrol imkânının olmasının yanında sadece bir fritöz olmaması. Tüm yemekleri tek bir cihazda, üstelik çok elektrik sarfiyatı yaşamadan, en verimli sürede pişirmeyi kim istemez ki?
Ürünün iç kısmında farklı pişirme türlerine olanak veren iki ayrı parça mevcut. Biri ızgara teli formunda tasarlanmış olan parçası, diğeri ise yemek pişme esnasında fazla yağın aşağıya süzülüp daha sağlıklı yemekler yapmanıza olanak veren aparat.
Ürünün tek dezavantajı bize göre kalabalık aileler için uygun olmaması. İncelemelerimiz sonucu en fazla 2 kişi için porsiyon çıkarabileceği fikrindeyiz. Tabi kültürümüzde masada çok çeşit sunmayı sevdiğimizi düşünürsek, zeytinyağlıları ve farklı alternatifleri masada sunmak için ideal diyebiliriz. Bir de kızartma yapacağınızda patates gibi nişastalı yiyeceklerde özellikle hazır ayarlardan çok kendi özelleştirmeniz üzerinden pişirme sağlamanızı tavsiye ederiz. Nitekim sizin patatesi nasıl doğradığınız bile bu durumla orantılı değişecektir. Hızlı ısıtma özelliği kullanıcıya elektrik tasarrufu sağlayan bir diğer özelliği. Hangi yemekleri pişirebileceğiniz ile ilgili detaylara geçmeden önce size ürünün buz çözme özelliği olduğunu da bonus özellik olarak belirtelim.
Xiaomi Mi Smart Air Fryer Fritöz ile Hangi Yemekler Yapılabilir?
Air fritözün, buz çözme özelliğini artık biliyorsunuz. Peki, fermente ürün elde edebileceğinizi biliyor muydunuz? Air fryer kızartır, buz çözer ve fermente eder. İşte yapabileceklerinizin listesi;

  • İstediğiniz tüm meyveleri kurutarak sağlıklı atıştırmalıklar elde edebilirsiniz.
  • Kurutulmuş şarküteri ürünleri elde edebilirsiniz.
  • Sabit sıcaklıktaki özel ayarı sayesinde yoğurt yapabilirsiniz.
  • Tüm gıdaların buzunu fan sistemi sayesinde sağlıklı şekilde çözdürebilirsiniz.
  • Karışık sebzelerinizi haşlayabilir, turtalar yapabilirsiniz.
  • Kek ayarı sayesinde az yağlı ve ya yağsız yapışmayan kekler yapabilirsiniz.
  • Izgara teli sayesinde tavuk, et, balık vb. tüm deniz ürünlerini rahatlıkla pişirebilirsiniz. Alternatif tariflerin tamamını yapabilirsiniz.
  • Az yağ ile sağlıklı ve lezzetli kızartmalar yapabilirsiniz.
Bu yazımız da ilginizi çekebilir;  SpaceX Starlink projesi için 46 yeni uydu atıldı.

Hem bir mikrodalga fırın, hem elektrikli fırın. Aynı zamanda mükemmel tencere yemekleri için akıllı bir tencere. Cihazı bir dokunuşla açın, malzemelerinizi hazneye bırakın ve dakikalar sonra sıcak yemeğinizi yiyebilmeniz için gelen sesli uyarılara kulak kabartın. İşte bu kadar basit ve keyifli!

Xiaomi Mi Smart Air Fryer Fritöz Kullanıcı Yorumları
* Ürün, satış kanallarından yapılan kullanıcı değerlendirmelerinde 5 yıldız üzerinden en düşük 4.8 almıştır. Kullanıcılar genel olarak diğer muadil markalarla iç hazne büyüklüğünün aynı olduğu görüşünü belirtmiş. İncelemelerimiz de bize bunu gösterdi.

Bunun dışında kızartma yapanların otomatik ayardan çok keyif almadıklarını ancak kendi manuel ayarlamaları sonrası doğru ve keyifli kızartma olanağı bulduklarını belirtmişler. Uygulamayı kullanmanın basit birkaç fonksiyonu olduğunu ve pizzaya kadar çok geniş yelpazede gıdanın rahatça istenilen ayarda pişirilebildiğini belirtelim.

Bunun yanı sıra hiç koku ve yağ olmadığını, bazı gıdaları sırf kokusu yüzünden yemeyen kullanıcıların bile yüzünü güldürdüğü bir gerçek. Aynı zamanda evcil hayvan dostu olan bu ürün, evinizdeki sevimli dostlarınız için de alternatifler hazırlayabilmeniz amacıyla kullanıma uygun. Fiyat performans düzeyi de kullanıcılar için son derece dengeli görülmüş.

B* T Kullanıcı Yorumu: Geldiği gün tavuk kanat denedik. Fırında alamadığımız performansı gösterdi. Sessiz, kokusuz ve kullanışlı bir ürün.


E* K* Kullanıcı Yorumu: Noddle dışında her şeyi bu ürünle yaptım. Özellikle kek harika oldu. Ayrıca hazır börekler de hiç yağ koymadan şahane oluyor.


Y* S Kullanıcı Yorumu: Üründe ekmek yapımı inanılmaz başarılı oldu. Ayrıca uygulamadan kontrol etmek de konforlu bir iş. Maksimum üç kişi için yemek yapabildim ancak hepsi harikaydı.


Genel itibariyle bizlerin de anladığı, mutfakta olmak isteyen herkesi evinin şefi yapacak düzeyde başarılı sonuçlar vermesi yönünde. Deneyecek olan herkese şimdiden afiyet olsun!

hakan çevik

www.kurumsal.cevikmedya.com https://www.buymeacoffee.com/hakancevik

16 Ağustos 2022

Realme 8 inceleme

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın