Sizi Bambaşka Bir İnsan Yapacak Kişisel Gelişim Kitapları

Sizi Bambaşka Bir İnsan Yapacak Kişisel Gelişim Kitapları

Kişisel gelişim yaşam boyu devam eden, bireyin daha çok psikolojik anlamda ve zaman zaman kültürel olarak elde ettiği kazanımlar bütünüdür. Aslında ilk adımı, birey kendini objektif bir gözle analiz ederek atar ve kendini tanıyabilmesinin yolu motivasyon için kişisel gelişim kitapları okuyarak mümkün olabilmektedir.

Her bireyin kendine zaman ayırması, kendisi için bir şeyler yapabilmesi daha sağlıklı bir zihin elde edebilmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Kişi kendini olduğu gibi kabul etmeyi, hayatın getirdiklerine doğru bakış açısıyla yaklaşabilmeyi bu sayede öğrenir. Peki kendimizi geliştirmeye nereden başlayacağız, okunması gereken kişisel gelişim kitapları neler biliyor muyuz? İşte sizler için derlediğimiz ve yaşam boyu yol göstericiniz olacak dünyanın en iyi kişisel gelişim kitapları listesi.

  • İYİ HİSSETMEK – David Burns: Kişisel gelişim kitapları tavsiye ederken size ilk sırada İyi Hissetmek isimli kitabı sunmak istedik. Günlük yaşantının sıkıcılığından uzaklaşmak, hayatı daha iyi ve mutlu yaşamak ile ilgili bir baş ucu kitabı arıyorsanız bu kitap tam size göre. Sizin bilinçaltı kökeninize inerek düşüncelerinizi gün yüzüne çıkaran ve neler yapmanız gerektiğini anlatıp duran o sıkıcı kitaplar gibi olmayan bu özel kaynağı en iyi şekilde özümserseniz, kendinizi isminde geçtiği gibi iyi hissedeceğinizin garantisini veriyoruz.
  • HAYATI YENİDEN KEŞFEDİN – Jeffrey E.: Bu kitap, dünyanın en iyi kişisel gelişim kitapları arasında görülen, daha çok bireylerdeki duygudurum bozukluklarına değinen özel bir kaynak. Yaşam içerisinde süregelen korkular, bağımlılıklar, başarısızlıklar üzerine yazılmış, bir kişisel gelişim kitapları tavsiye örneği olmaktan ziyade önemli bir psikoloji kitabı niteliğindedir. Eğer psikolojik destek almak isteyip de fayda sağlayamadıysanız, kendinizde bir farkındalık oluşturmanız ve sonuç alabilmeniz adına yazılmış olan bu kitap tam size göre.
  • DÜŞÜNCE GÜCÜYLE TEDAVİ – Louise L. Hay: Kendine yardım etmek isteyen herkesin yanından ayıramayacağı özel bir kitap. Okurken, birçok olumsuz düşünceden bir anda sıyrıldığınız hissine kapılıyorsunuz. Okunması gereken kişisel gelişim kitapları hakkında araştırmaya girdiğimiz an bu kitabın düşünce iyileştirici en başarılı kaynak olduğunu gördük. Yazar, bu güne kadar yaşanan tüm olumsuz olay ve rahatsızlıkların olumsuz düşüncelerimizden kaynaklandığını söylüyor. Okuyun, yepyeni bir dünyanın kapılarını araladığınızı siz de göreceksiniz.
  • KENDİME DÜŞÜNCELER – Marcus Aurelius: MS 169’lu yıllarda yazılmaya başlanmış olan bu eser, o dönemin “filozof imparator” olarak anılan ve günümüze kadar uzanan o devasa ışığın ilk kaynağı olan Marcus Aurelius tarafından bizlere aktarılmıştır.  Bu kaynak için insan doğası ve yaşama dair doğru analizler yakalayabileceğinizi söyleyebiliriz. Kişinin kendine bu güne kadar hiç söyleyemediği cümleleri söyleme olanağı bulabileceği, motivasyon için kişisel gelişim kitapları arasında en kıymetlilerinden diyebiliriz.
  • HIZLI VE YAVAŞ DÜŞÜNME – Daniel Kahneman: Bu kitap, Nobel ödüllü bir yazar olan Kahneman’ın yazdığı, sohbet tadında okunan ve insan düşüncelerinin nerede ve ne zaman hangi şekilde ortaya çıktığı üzerine bir araştırma sunuyor okurlarına. Ne zaman yavaş düşünmeli, ne zaman daha hızlı kararlar almalıyız? İş ve özel hayatımızdaki düşünce mekanizmalarımızı nasıl kontrol etmeliyiz? Bu soruların cevabını merak ediyorsanız, gelin bu kitabı okuyarak düşünme üzerine hep birlikte düşünelim.
  • AKILLI YAŞAMA SANATI (Felsefi Aforizmalar ) – Baltasar Gracian: Özel hayatınız, iş hayatınız sizi tatmin edecek kadar istediğiniz düzeyde gitmiyor mu? İşte sizler için dünyanın en iyi kişisel gelişim kitapları arasından seçtiğimiz bir başka faydalı eser daha. Eğer bir yaşam koçuna, yaşama sanatı rehberine ihtiyacınız varsa, bu felsefe kitabı sizin için biçilmiş kaftan. Geçmişten günümüze varlıklarını eserleriyle sürdürmeyi başaran diğer tüm düşünürlerin bile başucu kitabı yaptığı bu kaynaktan sizlerin de ilham almanızı tavsiye ederiz.  
  • MÜKEMMEL OLMAMANIN HEDİYELERİ – Brene Brown: Kendinizi ve olduğunuz kişiyi kabullenmekte zorlanıyorsanız, okunması gereken kişisel gelişim kitapları arasından seçim yaparken bu kitaba bir göz atmalısız. İnsanların sizin için söylediklerini bu kaynak sayesinde geride bırakarak kendinizi sevgiyle kucaklamayı öğreneceksiniz.
Bu yazımız da ilginizi çekebilir;  Kediler Neden Ayağa Saldırır?

Okumayı seven herkesin ilk yatırımı kendilerine yapması, bireye ömür boyu kazanım sağlar. Sizler için derlediğimiz kişisel gelişim kitapları tavsiye listemizi gözden geçirerek kendiniz için en iyi kaynağı bulacağınıza eminiz. Tüm okurlara keyifli okumalar!

hakan çevik

www.kurumsal.cevikmedya.com https://www.buymeacoffee.com/hakancevik

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın