Mutlaka İzlenmesi Gereken Yerli NetFlix Filmleri

Mutlaka İzlenmesi Gereken Yerli NetFlix Filmleri

Film severler için NetFlix, günümüzün en popüler platformları arasında keyifle dizi – film izlenebilecek harika bir dijital alternatif.  Çok fazla yeni ve farklı içerik türlerinin tek bir platformda bulunabiliyor olması, hepimiz için Netflix’i diğer benzer platformlardan ayırıyor. Hatta öyle ki bazı dizi filmler yalnızca NetFlix için üretiliyor. Özellikle NetFlix Türkiye Yapımları son zamanlarda yabancı içeriklerden daha fazla ön plana çıkar nitelikte. Bizler de NetFlix Türk Filmleri seçenekleri arasından sizler için mutlaka izlenmesi gereken en güzel NetFlix filmleri incelediğimiz harika bir liste oluşturduk. İşte o liste!

En iyi Yerli NetFlix Filmleri

Sen Hiç Ateş Böceği Gördün Mü?

İlk sırada bizler için esasında bir tiyatro oyunu olan ve milyonların beğenisini alan bu yapım, NetFlix’te ne izlenmeli sorusunun en güzel yanıtı. 1999 yılında aslında bir tiyatro oyunu olarak hafızalarımızda var olan bu yapımın bir film haline gelmesi ve orijinalinin NetFlix’te olması hepimizi heyecanlandırıyor. Duygusal içerikleri seviyor ve Türk yapımları arasında böyle filmleri izlemekten keyif alıyorsanız, Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği bu filmi es geçmeyin deriz. Zira NetFlix Türkiye yapımları arasında olan bu film, Türk tiyatrosunun bir başyapıtı niteliğinde.

Aile Arasında – 2017

İkinci sırada sizler için eğlenceli bir film seçtik. Engin Günaydın ve Demet Evgar’ın başrollerini paylaştığı en güzel NetFlix filmleri arasında olan bu yapım, güldürürken bir dizi tesadüfü de ardısıra getirerek sizlerin de hayatlarında başına gelebilecek bazı anlık keyifli durumları konu alıyor. Üstelik bu yapım, Gülse Birsel’in de ilk sinema yazarlığı yaptığı film olarak hafızalara kazınmış durumda.

Görümce – 2016

Yine NetFlix Türk filmleri içerisinde eğlenceli bir film olan Görümce, Gupse Özay’ın mizaç yeteneğini zirvede konuşturduğu bir başka film. Biraz patavatsızca konuşan, zaman zaman psikolojik bunalımlar içerisinde olan idaresi zor bir görümcenin kardeşinin hayatını nasıl zorlaştırdığını konu alan izlemesi keyifli bir film Görümce. Eda Ece’nin de yer aldığı film bizce görülmeye değer.

Kelebeğin Rüyası – 2013

En güzel NetFlix Filmleri içerisinde listemizin göz bebeği olan ve Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği Kelebeğin Rüyası, romantik dram  türünde bir film olmasının yanı sıra izleyenleri geçmişe doğru uzun bir yolculuğa çıkarıyor. II. Dünya Savaşı döneminde geçen ve birbiriyle bağlı hayatlarına dokunacağımız iki genç yazarın yaşadıklarını konu alan muhteşem bir yapıt bu film. Açıkçası daha tam ayağa kalkamamış bir Cumhuriyet’i seyretmek çoğu izleyiciyi derinden etkilemişti ve bizler de bu filmi izlenmeye değer bulduk.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir;  Neden Yorgun Uyanıyor Olabilirsiniz?

Pek Yakında – 2014

Sizleri çok sevdiğimiz ustalardan biri olan Cem Yılmaz’ın en güzel NetFlix Filmleri listemizin dördüncü sırasında olan ve tekrar tekrar kendini izlettiren bu harika komedi filmini incelemeye davet ediyoruz. Ünlü komedyenin yazıp yönettiği ve başarılı işlerinden birini daha izlediğimiz Pek Yakında, Özkan Uğur gibi kıymetli isimleri de bünyesinde barındırıyor. Tam anlamıyla yaşamdan beklentisi olmayan korsan film satıcısı Zafer’in sinema sektörüne giriş öyküsünü keyifli bir dille seyirciye sunan bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

Eşkıya – 1986

Sırada NetFlix Türkiye yapımları arasındaki kült filmlerden biri olan Eşkıya’yı mercek altına alıyoruz. Film dram gerilim türünde ve müzik bestesinde Erkan Oğur’un da yer aldığı izlenme rekorları kıran bir yapım. Konu itibariyle hapisten çıkan bir adamın, buna sebep olanları bulma serüveni anlatılmış. Uğur Yücel ve Şener Şen gibi usta isimlerin yer aldığı bu mükemmel yapıta listemizde yer vermeden geçmek istemedik.

Kağıttan Hayatlar – 2021

NetFlix’te ne izlenmeli sorusuna listemizin son sırasına bizlerin yakın zamanda izleyip hayran olduğu bir başka filmi bırakıyoruz. Kağıttan Hayatlar filmi, Can Ulkay’ın yönettiği  ve içinizi titretecek dramatik bir hayatı konu alıyor. Bu filmde kağıt toplayarak yaşamını idam ettiren ve hasta olan Mehmet’in günlük hayatındaki serüveni ele alınıyor. Ancak filmin günümüzde yaşanan bir çok gerçeği de mercek altına aldığını ve köşelere sıkışmış nice hayatlar olduğunu bize gösteren en güzel NetFlix Filmleri arasında olduğunu söylemeden geçmeyelim.

NetFlix’te daha bir çok çeşitli içerik mevcut. Bizler son zamanların sıklıkla izlenip beğeni toplamış, NetFlix Türk filmleri arasında en çok tercih edilenleri sizler için derledik. Listemizi incelemeyi ve bu yapımlara bir göz atmayı ihmal etmeyin.

hakan çevik

www.kurumsal.cevikmedya.com https://www.buymeacoffee.com/hakancevik

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın