Nostalji Oyunu: DEADPOOL

Hoşgeldiniz, bugün sizlere 2013 yapımı Aksiyon Macera türündeki Deadpool hakkında oyun içi incelemelerimi ve oyun hakkında bir kaç bilgi vericeğim.

Hikaye Deadpool’un oyun şirketinden oyun istemesiyle başlıyor.  Oyun gittikçe zorlaşıyor ama zorlaşma seviyesi diğer oyunlardakine kıyasla çok daha zor. Ha o zaman kolayı seçer oyunumu oynarım diyor isen burada oyunun yapımcıları devreye giriyor ve seni aşağılamak istiyorlar.

Deadpool’un kişiliğinden bahsedelim: Deadpool, biraz sapık diyebiliriz ama ne kadar pek bilemeyiz. Kötü adamları öldürmeyi sever ama aşağıdaki iki tombul cisimi adam öldürmekten daha çok sever. Sadece o iki yuvarlak şey için dünyadaki herkesi öldürmeyi göze alabilir. Ayrıca çok fazla konuşanları da sevmez.

Oyuna geri dönersek. Oyun içerisinde çok fazla boss var. Asıl oyunu zorlaştıran şey de bu bosslar. Oyunu normalde oynasan bile sanki çok zorda oynatıyormuş hissiyatı veriyor. Acaba zorda oynasak ne olurdu hissi uyandırıyor. Oyundaki bosslar çok fazla hasar vurmanın yanı sıra çok az hasar yiyorlar. Madem kesemiyoruz, bizde dümdüz yolumuza bakalım diyorsanız geçmiş olsun, çünkü oyunda bu bossları öldürmeden ilerleyemiyorsunuz. Oyun Third Person Shooter Tarzı bir oyun. Oyunda silahlar ve kılıçları aynı anda kullanıyoruz. Oyun içerisinde kombolar yapabiliyoruz ve momentum denilen özel gücü kombolar yaptıkça kullanabiyoruz. Oyunda adam öldürdükçe para topluyor ve silah satın alıp güçlendirebiliyoruz.

Son olarak oyunu oynamak istiyorsanız bilgisayarınızın iyi bir sisteme sahip olmasına gerek yok. Oyunun en düşük sistem gereksinimleri ise:

İşletim Sistemi: Windows XP / Windows Vista / Windows 7 /Windows 8 İşlemci: 2.66 GHz Intel® Core™2 Duo E8200 veya AMD Phenom X3 8750 Bellek: 2 GB Gerekli boş disk alanı: Oyunun kurulabilmesi için gerekli görülen boş alan 7 GB olarak belirtiliyor. Ekran kartı: GeForce 8800 GT serisi ile 512 MB RAM veya ATI Radeon HD4850 ile 512 MB RAM DirectX: Dx 9

Bu yazımız da ilginizi çekebilir;  Stardew Valley oyun incelemesi

Bu oyunun incelemesinin de sonuna geldik. Başka oyun incelemelerinde görüşmek üzere, hoşçakalın.

Veysel

17 Ağustos 2022

Hollow Knight İnceleme

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın