Hollow Knight İnceleme

Düşük bütçeli olup her zaman bağımsız oyunların arasına ismini yazan Hollow Knight isimli oyunumuza yakından bakalım.

Team Cherry tarafından geliştirilen oyunumuz 2015’te başlanıp tam sürümü 2017 başlarında Souls Like severlerin beğenisine sunuldu. Oyunumuz 2 seneye aşkın sürede toplam satışları 2.8 milyon kopyayı aştı şuan ki güncel sayı bilinmiyor. Şimdi kazandığı ödüllere bir göz atalım.

* BAFTA Awards (2018) – Best Debut Game
*Australian Screen Sound Guild (2017) – Best Sound For Interactive Media
*NAVGTR Awards (2019) – Game Design, New IP – Game Design, New IP – Art Direction, Fantasy -Character Design


Peki neden bu kadar fazla ödülü var neden bu oyun diye biraz konuşalım. Oyunumuzun müziğinden tutun karakterlerine kadar içtenlikle emek verilmiştir. Her bir yere girdimizde farklı şarkı çalmaya başlar ve o yerin kendisine özgü atmosferini hissedersiniz. Oyunun 5 farklı finali ve 130’dan fazla birbirinden farklı canlılar var.

Hadi birazda karakterler hakkında konuşalım.

Öncelikle ana karakterimiz hakkında konuşalım, the abyss kaçıp kendini bir gün Howling Cliffs’de bulur ve o gün büyük macerası başlar.

Hikayemizin başında dirtmouth’da Tanıştınız Elderbug köyde kalmış tek böcektir siz maceraya atılıp keşif yaptıkça böcekler köylerine geri dönecektir ve Elderbug mutlu olacaktır.

Karısı ile haritacılık işiyle geçinen Cornifer’i haritanın her bölgesinde karşımıza çıkabilir.

Sly Forgotten Crossroad’da kaybolup kurtardığınız karakter Dirtmouth’da dükkân işletmecisidir bir sürü işlevsel şeyleri geo karşılığında alabilirsiniz.

Salubra Forgotten Crossroad’da bulunan bir dükkân işletmecisidir değerli notch ve charmları alabilirsiniz.

Hornet maceramızda birkaç yerde karşımıza çıkacak ve bize meydan okuyacak.

Nailmasters hepsinin kendine özgü bir dövüş stilleri var onlarla eğitim yaparken birkaç skill öğreneceksiniz hepsi haritanın belli farklı yerlerindedir.


İncelememiz bu kadardı buraya kadar okuyanlara içtenlikle teşekkür ederim. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir;  Apple, HP, Lenovo, Dell ve diğerleri: 2022 yılının ilk çeyreğinde en çok bilgisayarı kim sattı?
hisoka

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın