Netflix”in şifre paylaşmayı engelleme planında işler iyi gitmiyor

Netflix’in son zamanlarda çok da parlak günler geçirmediği bir gerçek. Abone kayıpları ve daha fazla kaybın bekleniyor olması, akış devini yeni çözümler bulmaya itiyor. Bu çözümlerden biri de, bilindiği gibi şifre paylaşımını engellemekten geçiyor.

Şirket, daha önce şifre paylaşımını paralı yapacağını açıklamıştı. Ancak bunu, test edilen ülkelerde tam da istedikleri gibi gerçekleştirebilmiş değiller. Peru’dan şifre paylaşımı için başvurmuş olan aboneler Netflix’in “ev ahalisi” tanımını çok açık bulmadıklarını ve farklı fiyatlandırmanın tam olarak nasıl gerçekleştirildiğini halen anlayamadıklarını söylüyorlar.

Teknoloji haber sitesi Rest of World, Netflix’in Mart ayında Peru’daki müşterilerinden ödeme yapmalarını isteyeceğini açıklamasının ardından ülkedeki bir düzineden fazla Netflix kullanıcısıyla gayri resmi bir anket yaptı. Kullanıcılara hesap şifrelerini evlerinin dışında paylaşmak için ekstra para ödemek isteyip istemedikleri soruldu. Orta ve Güney Amerika, Netflix’in kullanıcı başına en düşük gelirini temsil ediyor.

Ankete katılan abonelerin çoğunluğu yeni maliyetler hakkında bir mesaj almadıkları söylüyor. Bazı kullanıcılar ise maliyetin yükseldiğini, bu yüzden de Netflix hesaplarını kapattıklarını belirtiyorlar. Bir kısım kullanıcı ise herhangi bir işlem yapmadan şifrelerini paylaşmaya devam ettiklerini ve Netflix’in herhangi bir ücret artışı talep etmediğini vurguluyor.

Kısacası Netflix’in şifre paylaşımı için ek ücret talep ettiği abonelik planında işler şimdilik pek de iyi gitmiyor gibi görünüyor. Hem Netflix’in kendini yeteri kadar anlatamaması bir sorun oluşturuyor, hem de zaten pahalı olduğu söylenen abonelik fiyatlarına bir de ek kullanıcı ücreti yansıtılması planı ilgi görmenin çok uzağında kalıyor.

Bakalım Netflix, bu planını daha çekici hale getirecek adımlar atmayı deneyecek mi? Birlikte göreceğiz…

cevikmedya

ÇEVİK MEDYA https://www.buymeacoffee.com/hakancevik

Bu yazımız da ilginizi çekebilir;  Stranger Things 4, ilk hafta sonunda yakaladığı izlenme sayısıyla Netflix’in yeni rekortmeni oldu

16 Ağustos 2022

Realme 8 inceleme

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın