Sonunda yola geldiler! İsveç ve Finlandiya Teröre desteği kesti!

Bir süredir, İsveç ve Finlandiya’nın Nato üyeliği gündemdeydi, fakat Türkiye bu iki ülkenin Nato’ya üyeliği için şart koşmasından dolayı İsveç ve Finlandiya Nato kapısında beklemeye başladı.

Terör örgütüne verdikleri destek ile bilinen iki ülke için Cumhurbaşkanı Erdoğan “terör örgütlerine verdikleri destekleri çeksinler” şeklinde açıklamalarda bulunarak Nato üyelikleri için Türkiye’nin şartını belirtmişti.

Gün içersinde yaptıkları açıklama ile İsveç ve Finlandiya Nato üyeliği ve Rusya’nın saldırılarına karşı kendilerini koruyabilmek için, terör örgütlerine destek vermeyeceklerini açıkladılar.

NATO

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö, İsveç Başbakanı Magdalena Andersson ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in katıldığı dörtlü görüşme İspanya’nın başkenti Madrid’de gerçekleşti. İki tur şeklinde gerçekleştirilen görüşmelerinden sonra ortak bildiri imzalandı. Görüşmeden istediğini alan Türkiye, İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliğini destekleyecek. Bu iki ülke ise artık terör örgütü PKK’ya destek vermeyecek.

cevikmedya

ÇEVİK MEDYA https://www.buymeacoffee.com/hakancevik

Bu yazımız da ilginizi çekebilir;  Son dakika: Balıkesir'de korkutan deprem! Bursa ve çevre illerde de hissedildi.

YORUMLAR

  1. Başlık çok iyi ya ? bu saatten sonra leş kargaları bu iki ülkede barınamaz umarım

Bir Cevap Yazın