Kurtlar Vadisi’nin Tuncay’ı Osman Wöber hayatını kaybetti

Kurtlar Vadisi'nin Tuncay'ı Osman Wöber hayatını kaybetti 9

Kurtlar vadisi dizisinin sevilen karakteri Tuncay Kantarcı’ya hayat veren Osman Wöber geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Ünlü oyuncu Zafer Algöz’ün sosyal medya hesabından göre Osman Wöber’in ani bir bir kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiğini açıkladı.

OSMAN WÖBER KİMDİR?

Osman Wöber 27 Şubat 1960’ta Ankara’da dünyaya geldi. Babası Avusturyalı olan oyuncu ve yönetmen Wöber, Kurtlar Vadisi serisinde canlandırdığı Tuncay Kantarcı karakteriyle tanındı.

Baba tarafından Avusturyalı olan Wöber İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde eğitim gördü. Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nde tiyatroya başladı. Öğrencilik döneminde Şan Tiyatrosu, Kenter Tiyatrosu ve Yeditepe Oyuncularının oyunlarında roller aldı.

1988-1993 yılları arasında Adana Devlet Tiyatrosu, 1995-1998 yılları arasında ise İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda müdürlük ve sanat yönetmenliği yaptı. Goethe Enstitüsü bursuyla iki kez Almanya’nın çeşitli tiyatrolarında incelemeler yaptı, çalışmalarında bulundu. 2001 yılında yeniden İstanbul Devlet Tiyatrosunun başına getirildi ve bu görevi 2009’a kadar sürdürdü. Devlet Tiyatrolarının sahnelediği ve Memet Baydur’un yazdığı oyun olan Kamyon’un yönetmenliğini yaptı. Sekizinci Saat, Cumhuriyet gibi filmlerde roller üstlendi.

cevikmedya

ÇEVİK MEDYA https://www.buymeacoffee.com/hakancevik

Bu yazımız da ilginizi çekebilir;  Ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses, Bodrum'da trafik kazası geçirdi.

YORUMLAR

  1. ben de gerçekten çok üzüldüm mekanı cennet olsun.

  2. başımız sağolsun gerçekten büyük bir oyuncuydu

Bir Cevap Yazın