Asgari Ücret Zammına İlişkin Yeni Kararlar Alındı

Cumhurbaşkanlığı, Bakanlar ve kurumlar tarafından yoğun bir çalışmayla yürütülen asgari ücret hakkında detaylar belli olmaya başladı.

RESMİ GAZETEDE YAYIMLANDI

Asgari ücret zammının 1 Temmuz’dan geçerli olmasını öngören yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan Asgari Ücret Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’te değişiklik yapıldı. Buna göre, yönetmeliğin 11’inci maddesi’nde “Komisyonca belirlenen ücretler Resmî Gazete’de yayımlanır ve Komisyon kararında başka bir yürürlük tarihi belirtilmediği takdirde yayımlandığı tarihten itibaren yürürlüğe girer” şeklinde değişiklik yapıldı.

TÜRK-İŞ TARAFINDAN TEKLİF YAPILDI

Asgari ücret toplantısının ardından açıklama yapan TÜRK-İŞ Genel Sekreteri Irgat, “Enflasyon oranlarını ortaya koyduk. İnsanca yaşayabilecek bir ücreti insanların hak ettiğini ifade ettik. Bugün itibariyle 15 milyon 200 bin çalışan var. Bunların 2 milyon 200 bini örgütlü. İnsanca yaşayabileceğimiz bir ücreti ifade ettik. Geldiğimiz noktada işverenlerin istekleri oldu. 6 bin 391 lira açlık sınırını ifade ettik, bunun altında kalmasın dedik” ifadelerini kullandı.

Asgari Ücret Zammına İlişkin Yeni Kararlar Alındı 9
cevikmedya

ÇEVİK MEDYA https://www.buymeacoffee.com/hakancevik

Bu yazımız da ilginizi çekebilir;  Son dakika! Ankara'da turuncu alarm!

YORUMLAR

  1. bu gidişle zam falan hikaye, oyalıyorlar sadece…

  2. zam yapıyorlar iyi hoş ama bu zamla birlikte gıda fiyatları da artacak, ne anladım ben bu işten…

  3. Zam yapıyoruz diyorlar ama yapılan zam asgari ücrete değil gıdaya, benzine, mazota. Çiftçiye zarar, halka zarar… Bakalım ne olacak…

Bir Cevap Yazın