Albon Williams aracının eksiklikleri ile ilgili konuştu

Alex Albon 2022 Williams aracındaki denge sorunlarının gelecek güncellemeyle çözüleceğine inanmıyor.

Williams takımı bu sezon içinde diğer orta sıra takımları ile düzenli olarak mücadele edemedi ve bu haftasonu yapılacak olan İngiliz Grand Prix’inden önce rakiplerinin gerisinde.

Albon bu sezonda takımın elde ettiği bütün puanların sahibi oldu. Avusturyada 10. olarak bir puan ve ilk defa gerçekleşen Miami Grand Prix’inde dokuzuncu olarak iki puan elde etti.

Takım arkadaşı kanadalı pilot Nicholas Latifi ise geçen hafta yapılan röportajlarda bu senenin Williams FW44 aracının çok temel sıkıntıları olduğundan bahsetmişti.

Yaşanılan sıkıntılar üzerine takım birkaç yarış içinde güncelleme getireceğini belirten Williams’ın paketi Silverstone’da getirebileceği dedikodular arasında. Ama takımın birinci pilotu Albon temel denge sorunların çözüleceğinden endişeli.

Williams Formula 1 Aracı

“Herkes yakın zamanda güncellemeler getirdi, fakat biz uzun süredir güncelleme getirmedik. Denge sorunlarımız çok büyük ve çözebildiğimizi düşünmüyorum” diye güncellemeye inancının olmadığını belirtti.

“Aracın viraj içi karakterinin geliştirilmesi gerekiyor, umarım bu güncelleme ile hallolur, ama o zamana kadar sıkıntımız büyük olacak” şekinde yaptığı açıklama ile viraj içindeki dengenin eksikliğine vurgu yaptı.

Williams bu sezon sadece iki defa Q2 ye araç sokabilmişti, iki sıralama turunda da aracı Albon Q2’ye sokmuştu. Ve şu anda dokuzuncu olan Haas takımından 12 puan gerideler.

Takım direktörü Jost Capito Kanada haftasonunda Williams takımının güncelleme konusunda cok fazla çalıştığını ve büyük ihtimalle İngiltere Grand Prix’ine yetişebileceğine vurgu yaptı.

“CFD simülasyonlarında ve rüzgar tünelinde güzel sonuçlar görüyoruz, ama aynı sonuçları pistte de görmemiz gerekiyor. Teoride gördüğümüzü pratiğe dökebilirsek büyük bir adım atacağız.” dedi Capito.

Alpkan Akyol

Bu yazımız da ilginizi çekebilir;  Göztepe'den Galatasaray'a Transfer Hamlesi

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın