Sağlıklı Yaşamın Arka Yüzü; Fitness ve Beslenme

Sabah uyandığınız andan itibaren elinize minimum bir adet damacana tutuşturulsa ve bu damacanayla bütün gün birlikte hareket etmeniz gerekse, günlük hareket kabiliyetiniz ne kadar olur? Dünyada çoğu kişi, karın bölgesinde, bir adet damacananın ağırlığı kadar bir yağ kütlesiyle hayatını sürdürüyor. Kişi bu fazla ağırlığı taşıdığının farkına bile varmıyor. Durumun ciddiyetine varmayan kişinin herhangi bir önlem alması da çok gecikiyor. Karın bölgesi yağlanması; metabolik sendromun, insülin direnci, hipoglisemi, koroner damar hastalığı, kalp krizi, diyabet, kolesterol, hatta kanser gibi risklerin de ana nedenlerinden biridir. Bu sebeple, fiziki kaygının ötesinde son derece ciddiye alınması gereken bir konudur.


Günlük hayatın akışı içinde sportif aktivitelere çok da zaman bulamıyor ve bir Fitness motivasyonu arıyorsan bu yazı tam sana göre. Malum ister bir Fitness salonu üyeliğinle spor kompleksinde, istersen de evde bireysel olarak kendin yap, başında bir spor eğitmeni olduğunda eminiz daha motive ve düzenli olurdun. Öte yandan kıyafetlerimizin incelmeye başladığı aylarda formuna dikkat etmeye de başlamış, belki de günlük aktivitelerini ve beslenme düzenini kayıt altına almaya başlamışsındır. Öncelikle bu sporun bir hobi değil de bir yaşam tarzı olduğunu fark etmeliyiz.


Günümüzde spor büyük bir sosyal olay haline gelmiştir. Spor, bilimsel esaslara uyarak yapılan planlamalarla önemli bir sektör olarak gelişimini sürdürmektedir. Ayrıca sağlık açısından önemli olan düzenli egzersiz yapma alışkanlığını kazanma şeklinde değerlendirilebilir.

hakan çevik

www.kurumsal.cevikmedya.com https://www.buymeacoffee.com/hakancevik

Bu yazımız da ilginizi çekebilir;  Fenerbahçe Beko ile Anadolu Efes arasındaki play-off final serisinin programı belli oldu

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın