İmam, grev yapan sağlıkçıları hedef gösterdi: Öldürmez misin, dövmez misin?

Konya Şehir Hastanesi’nde görev yapan Dr. Ekrem Karakaya görev başında öldürüldü. Türkiye genelinde sağlık çalışanları iş bıraktı. Konya’da cuma namazında vaaz veren bir imam, iş bırakan sağlık çalışanlarını hedef gösterdi: “Sen öldürmez misin, sövmez misin, dövmez misin? Buna fırsat vermeyelim. Herkes akıllı olsun.” Öte yandan, imam hakkında soruşturma başlatıldı.

Son dönemde sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet, iki önce Konya Şehir Hastanesi’nde görev yapan Dr. Ekrem Karakaya’nın öldürülmesiyle zirve yaptı.

Türk Tabipleri Birliği, 7-8 Temmuz tarihlerinde Türkiye genelinde ve tüm sağlık meslek örgütlerinin katılımıyla iş bırakacakların duyurdu. Sağlık çalışanları seslerini duyurmak için ülkenin dört bir yanında protesto gösterileri düzenledi.

Bugün yine Konya’da bir skandal yaşandı. Selçuklu ilçesine bağlı Bosna Hersek Mahallesi’ndeki Kayalar Camii’nin imamı Ahmet Gür, cuma namazı sırasında hutbeden sonra iş bırakan sağlık çalışanlarını açık açık hedef gösterdi:

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Konya Valiliği, Konya Kayalar Camisi’nin imamı Ahmet Gür hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu. Valiliğin açıklamasında “08.07.2022 tarihinde medyaya yansıyan ve camide söylendiği anlaşılan Doktorlara/Sağlık Hizmetine ilişkin ifadelerle ilgili olarak görevli imam hakkında araştırma/soruşturma başlatılmıştır” denildi.

TTB: KATLİAMA ÇAĞRI NİTELİĞİNDEDİR

Türk Tabipleri Birliği, imamın skandal ifadelerine karşılık Diyanet İşleri Başkanlığı ve adli makamları harekete geçmeye çağırdı. Türk Tabipleri Birliği’nin açıklamasında şöyle denildi:

“‘Doktorlar dedi ki, bugün grevdeyiz. Öldürmez misin sen? Dövmez misin, sövmez misin?’ Bir din görevlisinin ağzından çıkan bu sözler; şiddete, cinayete, hatta katliama çağrı niteliğindedir! TTB olarak hem Diyanet’i hem de adli makamları derhal harekete geçmeye çağırıyoruz.”

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın